Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Skupina Accolade postaví v Přešticích novou výrobní halu

čtvrtek, 18. července 2019, 13:31

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18 500 metrů čtverečných. Hlavním důvodem je dobrá kondice firem podnikajících v lehké výrobě, které mají zájem se rozvíjet. Předběžně se počítá s náklady na výstavbu haly ve stovkách milionů korun. U projektu nyní začalo posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Pokud vše půjde podle standardního schvalovacího procesu, se stavbou by se mohlo začít na začátku příštího roku, řekl dnes mediální zástupce Accolade Jakub Splavec.

Accolade převzala před časem v Přešticích halu s plochou téměř 14 tisíc metrů čtverečních, v níž má na 15 let smlouvu s firmou International Automotive Components Group (IAC), výrobcem nových materiálů pro interiéry automobilů.

"Projekt výstavby nové haly je logickou reakcí na poptávku firem, které již v regionu působí. Rozvoji moderního průmyslu v ČR se daří a investoři i naši nájemci se logicky chtějí rozvíjet. Získávají nové zakázky a velkou část peněz vrací zpět do modernizace výroby," řekl k projektu ředitel rozvoje nových lokalit Accolade Jiří Stránský. Podle něj by nový projekt měl do Přeštic a okolí přinést průmysl s vysokou přidanou hodnotou, vyžadující vyšší míru kvalifikované práce.

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a e-commerce. V České republice, Polsku a Německu dosud uskutečnila 26 velkých průmyslových projektů. V Plzeňském kraji má kromě Přeštic průmyslové parky také například v Ostrově u Stříbra či v Klatovech. Accolade nedávno představila plán na vybudování polygonu pro vývoj a testování samořiditelných vozidel u Stříbra.

Napsal(a) ČTK | Foto Accolade

Štítky ČR, reality, stavby, zóny, Přeštice

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o