Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Škoda Electric vybaví a odzkouší 26 trolejbusů pro Rumunsko

pátek, 16. srpna 2019, 12:45

Plzeňská Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro 26 nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Firma, která na zakázce spolupracuje s polským výrobcem autobusů Solaris, zajistí ještě finální montáž a odzkoušení všech nízkopodlažních vozů na plzeňských silnicích. Novinářům to řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Hodnotu zakázky podnik nezveřejnil. Celá flotila nových trolejbusů bude dodána příští rok.

"Jedná se o potvrzení úspěšné strategie na rumunském trhu. Minulý rok jsme dodali poslední ze 17 trolejbusů pro město Galati, už dříve zamířilo přes 50 trolejbusů do měst Temešvár a Baia Mare," uvedl Kuch. Podnik letos vyrábí 50 kloubových trolejbusů pro město Kluž.

Brašov bude zakázku spolufinancovat z Evropského fondu pro regionální rozvoj, finálním dodavatelem bude polská firma Solaris. Osmnáctimetrové trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozy i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura; jako elektrobus ujedou nejméně pět kilometrů. "Každý vůz má kapacitu 130 cestujících, budou kompletně klimatizované, mají moderní informační systémy, wi-fi připojení, USB konektory pro telefony a další mobilní zařízení," řekl Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14 500. Jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a USA. Ročně podnik utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy. Většinovým vlastníkem firmy je investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Napsal(a) ČTK | Foto DPP

Štítky ČR, Rumunsko, MHD, trolejbusy, firmy, Škoda Electric

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o