Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Lidé v Plzeňském kraji vytřídili v prvním pololetí 50,7 tuny baterií

úterý, 8. října 2019, 10:06

Lidé v Plzeňském kraji vytřídili v prvním letošním pololetí k recyklaci 50 723 kilogramů baterií a akumulátorů. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se sběr zvýšil o 17 procent. Obyvatelé České republiky vytřídili od ledna do června 898 072 kilogramů baterií, meziročně o deset procent více. Vyplývá to ze statistik společnosti Ecobat, která v ČR zajišťuje zpětný odběr baterií. Novinářům to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí firmy Jana Čechová.

Každý obyvatel Plzeňského kraje statisticky letos za první pololetí odevzdal 88 gramů baterií. Toto číslo odpovídá zhruba čtyřem tužkovým bateriím typu AA. Podle Ecobatu lze z jedné tuny baterií znovu získat až 167 kg oceli, 210 kg zinku, 205 kg manganu a přibližně 15 kg niklu a mědi.

Baterie lidé nejvíce odevzdávají do venkovních červených kontejnerů, sběrných nádob na úřadech nebo sběrných dvorů. Sběrných míst je v Česku již přes 20 tisíc. Roste také sběr ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, uvedla Čechová.

Celkově nejvíc baterií a akumulátorů podle Ecobatu vytřídili obyvatelé Jihomoravského kraje a to 173 632 kilogramů. Naopak nejméně, 11.826 kilogramů, se sesbíralo v Karlovarském kraji. Plzeňský kraj ve statistice v mezikrajském srovnání obsadil sedmé místo.

Ecobat zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií od roku 2002. V roce 2018 zpětně odebrala firma Ecobat 1645 tun baterií, což je 45 procent baterií dodaných na trh.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky ČR, odpady, energie, baterie, Plzeňský

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o