Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

V Plzni začala rekonstrukce a úpravy větší části Mohylové ulice

pondělí, 29. dubna 2019, 11:19

V Plzni dnes začala rekonstrukce části Mohylové ulice za 92 milionů korun včetně DPH. Bude uzavřená. Po frekventované krajské silnici druhé třídy si zkracují cestu řidiči mířící od Prahy na Most a Karlovy Vary. Kraj, město a Vodárna Plzeň opraví půlkilometrový úsek od Husova parku k Masarykově ulici a most přes Úslavu na Chrástecké ulici. Stavba, jejíž dokončení je plánováno nejpozději na květen 2020, je rozdělena do tří etap, řekl mluvčí kraje René Zeithaml.

"Při úplné uzavírce vede objízdná trasa pro veškerou dopravu ulicemi Masarykova-Těšínská-Jateční ve směru z Doubravky na Bílou Horu a Bolevec. V opačném směru pak ulicemi Jateční, Rokycanská a Masarykova," uvedl Zeithaml. Na Jateční už se dnes tvořily velké fronty.

První etapa od Husova parku do Staniční ulice začala dnes v 07:00 a potrvá do 31. října včetně mostu přes Úslavu, jehož oprava skončí o dva měsíce dříve. Také autobusové linky 30 a 28 byly převedeny na objízdné trasy, dočasně zrušené jsou zastávky u Polikliniky Doubravka a Husův park. Linka 28 je odkloněná po Těšínské a Staniční ulici, autobusy číslo 30 na Jateční a Těšínskou ulicí. Ve špičkách jezdí v půlhodinových intervalech náhradní linka po po ulicích Zábělská, Masarykova, Těšínská, Staniční, Jateční, Doubravecká a Chrástecká.

Část Mohylové ulice se po úpravách rozšíří, nové budou konstrukční a krycí vrstvy, zálivy MHD, stavbaři upraví chodníky na stezku pro chodce i cyklisty, vzniknou nová parkovací stání. Součástí stavby je i obnova železobetonové kanalizace a litinového vodovodu. Navazující železobetonový most přes Úslavu bude mít zesílené nosné konstrukce, novou vozovku a izolaci, ložiska, zábradlí a chodníky.

Z celkové sumy uhradí Vodárna Plzeň 46 milionů korun, třetinu Správa a údržba silnic Plzeňského kraje a zbytek město.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka

Štítky ČR, stavby, správa, Plzeň, FOTO

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o