Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

ŘSD upravuje křižovatku na Plzeňsku, zvýší bezpečnost na hlavním tahu I/26

čtvrtek, 2. května 2019, 15:17

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo tříměsíční úpravu křižovatky u Střelic na jižním Plzeňsku za 15 milionů Kč včetně DPH. Řidiči jedoucí po hlavním tahu I/26 z Německa přes Domažlice na Plzeň budou moci výrazně bezpečněji odbočit na krajskou silnici na Hradec u Stodu. Částečná uzavírka bude řízena semafory, případně poučenou osobou, řekl Michal Syřínek z plzeňské správy ŘSD.

"Krajská silnice III/19341 a protější polní cesta jsou zcela uzavřeny," uvedl. Řidiči směřující z hlavního tahu na Střelice a Hradec u Stodu musí volit objížďku přes Stod. Stejné to je v opačném směru.

"Úprava křižovatky silnic I/26 a III/19341 a místní komunikace zvýší bezpečnost a plynulost provozu. V místě křížení dochází k častým dopravním nehodám," uvedl Syřínek. Stavební firma Eurovia vloží na hlavní tah ve směru od Domažlic do Plzně nový samostatný pruh pro levé odbočení na Střelice. "Na silnici třetí třídy vznikne dopravní ostrůvek oddělující jízdní pruhy v křižovatce, u místní komunikace se upraví úhel napojení," dodal. Lhůta výstavby je podle smlouvy tři měsíce.

Po silnici I/26 projede denně přes 12 tisíc vozidel, z toho 2500 nákladních. Je to třetí nejfrekventovanější hlavní tah z Plzně, po silnici I/27 na Klatovy a I/20 na Nepomuk.

Právě na silnici I/26 chce stát od ledna 2020 zavést mýtné pro kamiony. V Plzeňském kraji by se to mělo dotknout ještě silnice I/20 z Plzně na České Budějovice. Města a obce na okolních nezpoplatněných silnicích s tím nesouhlasí. Obávají se přílivu nákladních vozů, které si začnou zkracovat cestu přes jejich území. Některé hrozí blokádami. "Pokud chce stát tyto dvě silnice zpoplatnit, musel by to udělat jako na Slovensku, kde jsou zpoplatněny všechny silnice první třídy a vybrané vozovky druhé třídy a tranzitní nákladní doprava nesmí jinam a je to hlídáno satelitním systémem," uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN).

Napsal(a) ČTK | Foto ŘSD

Štítky ČR, silnice, stavby, Plzeňský

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o