Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Další dopravní komplikace. Plzeň bude pět let po rekonstrukci znovu opravovat Wilsonův most

pátek, 21. června 2019, 13:03

Plzeň začne 1. července, pět let po kompletní rekonstrukci, znovu opravovat 104 let starý kamenný Wilsonův most přes Radbuzu v centru města. Důvodem jsou vytlačené dlažební kostky kvůli extrémnímu dopravní zatížení. Způsobují ho hlavně trolejbusy, které na této technické památce brzdí před semaforem. Začnou zhruba šestitýdenní stavební práce na opravě dlažby, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Wilsonův most bude po dobu rekonstrukce za několik milionů korun zcela uzavřen, i pro MHD.

Od 1. července navíc začne v centru Plzně druhá etapa oprav Rooseveltova mostu, který spojuje centrum se čtvrtí Roudná. Rekonstrukce za 30 milionů Kč také přinese až do konce prázdnin úplnou uzavírku mostu pro veškerou dopravu; v červenci i pro pěší.

Město zkoumalo, zda je stavba Wilsonova mostu s pětiletou zárukou přesně podle projektu, a podle Šindeláře se potvrdilo, že ano. "Oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce," uvedl. Objízdná trasa pro MHD povede po Anglickém nábřeží, budou ji využívat trolejbusy 11, 12, 14, 15, 16, 17, autobusy 34, 35, 57 a noční linky N2, N3, N5 a N6.

Do druhé etapy vstoupí 1. července velká oprava konstrukce Rooseveltova mostu. "Při stavebních pracích se ukázalo, že most je v horším stavu, než jsme očekávali. Je tedy opravdu nutná a my jsme se do ní pustili právě včas. Oprava bude komplexnější, než se původně plánovalo," řekl náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09). Termín zprovoznění na konci prázdnin by podle něj neměl být ohrožen. Při současné první etapě může po polovině mostu pouze MHD a po jednom chodníku pěší. Od července do konce srpna bude všem zcela uzavřen, v červenci i pro pěší, a provoz bude veden po objízdných trasách přes most generála Pattona a kolem Boleveckého rybníka.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Štítky ČR, stavby, automobilová, MHD, Plzeň,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o