Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

V Plzni bude v srpnu krajská soutěž zručnosti silničářů se sypači

neděle, 30. června 2019, 09:54

Svou zručnost a profesionální zdatnost předvedou silničáři Plzeňského kraje v srpnové soutěži Cestářské rodeo. Krajská soutěž se koná poprvé a hostit ji bude Plzeň. S vozidlem s radlicí budou řidiči přesouvat barely na přesnost, jezdit po čáře, do fiktivní garáže a odsouvat pneumatiky ve sloupci. Dva nejlepší soutěžící postoupí do národního kola, případně i do mezinárodního, řekl Radek Šíma, provozní ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS).

Soutěžící použijí v závodě sypač osazený klasicky na zimu. "Bude mít čelní radlici a zimní nástavbu s rozmetadlem položeným dolů. Tím budeme imitovat ztížené podmínky zimy, hlavně stísněný prostor," uvedl Šíma. Jedno kolo trvá tři až 3,5 minuty. Řidič, který úkoly nesplní bezchybně, dostává trestné body.

SÚS tam bude mít minimálně 25 soutěžících. "Vedoucí středisek to kvitují, z každého přijede nejméně jeden závodník," řekl Šíma.

Akce se koná 24. srpna po celý den na armádní střelnici v Plzni-Lobzích. Složky integrovaného záchranného systému, armáda a BESIP budou v Lobzích při této příležitosti předvádět svoji techniku. Cestářské rodeo 2019 začne v 10:00, vstup je volný. Vyhlášení výsledků bude mezi 15:30 a 16:00.

Podobné soutěže pořádají SÚS po celé zemi, například na jižní Moravě už 12 let. Z pardubického celostátního kola, které bude 14. září, se mohou týmy dostat ještě na soutěž čtyř zemí - ČR, Slovenska, Polska a Maďarska - na přelomu září a října.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky ČR, silnice, zajímavosti, Plzeňský,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o