Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Stavbaři instalují 350tunový most na tramvajovou trať v Plzni

úterý, 2. července 2019, 23:55

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na univerzitní a průmyslovou zónu Borská pole v Plzni, začali dnes stavbaři posouvat na své místo. Most, který ležel několik dnů vedle stavby, překlene silnici I/27, hlavní výpadovku na Klatovy. Jeho délka je 38 metrů, výška téměř osm metrů. Uprostřed mostu budou jezdit tramvaje, po stranách vzniknou stezka pro cyklisty a chodník, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Zprovoznění tramvajové trati, stavby za 480 milionů korun bez DPH, je plánováno na letošního 15. prosince. "V sobotu a v neděli 6. a 7. července bude most položen na ložiska," uvedl Šindelář. Kvůli osazování mostu musela být omezena doprava svedením do jednoho pruhu. Omezení budou i o víkendu.

"Posunutí mostu o 36 centimetrů trvá do deseti minut," řekl stavbyvedoucí Petr Bron. Kovová konstrukce byla smontována na montážní základně v Brně, do Plzně jej firma dopravila po dílech, které byly na stavbě svařeny.

Novou 1,3 kilometru dlouhou trať buduje město od velké křižovatky Klatovská-Kaplířova-U Borského parku k ulici U Letiště, a to včetně přemostění silnice I/27 z Plzně do Klatov.

Dvousethektarovou část města, v níž je průmyslová a obchodní zóna s 12 tisíc pracovními místy, univerzita, bytové domy i kanceláře, obsluhují dosud jen autobusy a od roku 2011 trolejbusová linka. Ve špičkách to nestačí. Trať připravovalo město 11 let. Vybuduje ji konsorcium slovenských podniků TSS GRADE a Doprastav a české firmy Doprastav CZ. Podmínkou stavby byla evropská dotace, která pokryje 60 procent nákladů.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Štítky ČR, stavby, MHD, správa, tramvaje, Plzeň,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o