Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Řidičům mají opravenou celou silnici mezi Tachovem a Přimdou

čtvrtek, 4. července 2019, 07:48

Řidiči mířící z Tachova na dálnici D5 do Německa nebo opačným směrem na Cheb mají ode dneška opravenou celou téměř 15 kilometrů dlouhou silnici z Přimdy na okraj Tachova. Na silnici druhé třídy zbýval ještě opravit prostřední, 5,4kilometrový úsek, který stál 80 milionů korun a otevřel se dnes. Na celou silnici z Pernolce do Přimdy vydal kraj téměř 180 milionů korun včetně DPH, většinu nákladů pokryly evropské programy ROP a IROP, řekl Josef Popule ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS).

"Silnice propojila Tachov s dálnicí a vlastně i Přimdu od Rozvadova," uvedl. Dnes dokončený úsek vede od kraje Úšavy přes obec a končí u sjezdu na dálnici u Mlýnce. Jde o jednu z největších letošních staveb SÚS. Nová vozovka by měla podle dodavatelské firmy Eurovia vydržet desítky let.

"Prostřední úsek byl nejnáročnější na přípravu, protože jsem rozšiřovali hráz rybníka, upravovali výtok a rozšiřovali celou silnici mezi lesy ze 4,5 na 6,5 metru," uvedl Popule.

Silnici využívají jako přivaděč na dálnici tisíce automobilů denně včetně kamionů směřujících z Mariánskolázeňska na D5 do Prahy a Německa.

"Za posledních pět let vzrostla doprava o 30 procent a pořád se zvyšuje. Při posledním sčítání tu projíždělo okolo 10 tisíc aut za 24 hodin," uvedl Popule. Nárůst nákladní dopravy je kvůli rozvoji průmyslových zón podél dálnice trojnásobný. "Na tomto úseku to bylo hodně úzké a nebezpečné. Dva kamiony se tam těžko vešly," uvedla Jitka Valíčková (Za obec krásnější), starostka Starého Sedliště, pod nějž patří Úšava. Kamiony podle ní často nejezdí na průmyslovou zónu Nová Hospoda u Boru, ale přes vesnice, aby platily menší mýtné a pak se napojují u Mlýnců, což je část Přimdy.

"Znám to tady z minula. Co do zrychlení a bezpečnosti je to ohromný pokrok," uvedl hejtman Josef Bernard (ČSSD). Podle náměstka hejtmana Pavla Čížka (STAN) byla přístupnost příhraničního regionu v minulých letech hrozná. "Na okrese Tachov se ale stavy silnic zásadně změnily a je to teď skoro nejlepší ze všech (sedmi) okresů," uvedl. SÚS velmi dobře vybrala hlavní tahy, které se prioritně opravily.

První krajní úsek z roku 2014 má délku 4,2 km a začíná od křižovatky se silnicí II/199 před Tachovem, vede přes Pernolec a končí na začátku Úšavy. Další krajní část, postavená ve stejném roce, vede od D5 a končí před křižovatkou se silnicí II/605 v Přimdě.

Napsal(a) ČTK | Foto Plzeňský kraj

Štítky ČR, EU, stavby, silnice, správa, Plzeňský,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o