Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Na hlavním nádraží v Plzni je nový orientační systém

čtvrtek, 4. července 2019, 10:55

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni je od tohoto týdne nový orientační systém. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) změnila číslování nástupišť a kolejí. Novináře o tom informovala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Stanice v uplynulých letech prošla rekonstrukcí za miliardy korun.

"Změna označování nástupišť a kolejí odpovídá novým pravidlům SŽDC pro umísťování a vzhled prvků orientačního a informačního systému," uvedla mluvčí. Ta se postupně zavádějí také v dalších rekonstruovaných železničních stanicích, například v Berouně a Chebu, a odpovídají pravidlům známým z většiny evropských zemí.

"Pro označení každé hrany nástupiště, kde zastavují vlaky pro cestující, se bude používat jediné číslo, doplněné podle potřeby slovem kolej," řekla mluvčí. Jednotlivé koleje budou označeny od čísla 1 ve směru od hlavní přístupové cesty na nádraží, od podchodu ze Šumavské ulice, a skončí číslem 12 směrem k další přístupové cestě ze Železniční ulice. Nebude se tak už používat samostatná čísla nástupišť 1 až 6.

Kromě toho jsou koleje pro podrobnější orientaci cestujících rozděleny na kratší části, takzvané sektory, označené na orientačních tabulkách ve směru od západu k východu písmeny velké abecedy A až I.

Pro označení dílčích částí kolejí se budou do konce platnosti letošního jízdního řádu používat zavedené pojmy západní část a východní část nebo zkratky Z a V. Poloha vlaku na nástupišti, která bude určená rozmezím sektorů, se tedy na informačních tabulích na stanici projeví až od 15. prosince, odkdy bude zrušeno značení Z a V.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Štítky ČR, železnice, stavby, Plzeň

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o