Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Autobusy kvůli stavbě tramvajové trati čekají o víkendu objížďky

pátek, 5. července 2019, 10:05

Kvůli osazování nového mostu při stavbě tramvajové trati na Borská pole dojde v Plzni o nastávajícím víkendu k omezení dopravy. V sobotu 6. a v neděli 7. července bude uzavřena silnice I/27 a změněny trasy autobusových linek městské veřejné dopravy 24, 26, 30 a N1. Vzhledem k objížďkám bude jízdní doba autobusů prodloužena.

Linka 24 bude odkloněna ulicemi Folmavská a U Letiště. Zastávky U Darebáka a Západočeská univerzita budou pro linku 24 zrušeny. Zastávka U Letiště ve směru na Bory bude přeložena do zastávkového zálivu ve Folmavské ulici za křižovatkou s ulicí U Letiště.

Linka 26 bude odkloněna ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávka U Darebáka bude pro linku 26 zrušena. Na objízdné trase bude odbavovat pouze v zastávce Západočeská univerzita.

Linka 30 – spoje vedené na a z Borských polí budou odkloněny ulicemi Folmavská a U Letiště (touto ulicí pouze ve směru na Borská pole). Zastávky Západočeská univerzita pro oba směry a U Letiště ve směru na Bory pro linku 30 budou zrušeny.

Linka N1 – spoje vedené na a z Borských polí odkloněny ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávky Západočeská univerzita pro linku N1 přeloženy do prostoru obratiště Západočeská univerzita v Univerzitní ulici.

Doprava bude omezena kvůli osazování nového mostu, který se stane součástí budované tramvajové tratě. Uprostřed mostu budou jezdit tramvaje, po stranách vzniknou stezka pro cyklisty a chodník. Most překlene silnici I/27, hlavní výpadovku z krajské metropole na Klatovy.

Těžký kovový obloukový kolos, jehož délka je 38 metrů, výška necelých osm metrů a váha 350 tun, začali v úterý 2. července posouvat odborníci na své místo. Rychlost posunu byla zhruba 36 centimetrů za deset minut. V sobotu 6. a v neděli 7. července usadí most na ložiska.

Novou 1,3 kilometru dlouhou trať město nechává budovat od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště, a to včetně přemostění silnice I/27. Součástí projektu je také vybudování nového terminálu městské hromadné dopravy v Dobřanské ulici a další práce. Zprovoznění nové tramvajové trati je plánováno na 15. prosince letošního roku.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Štítky Plzeň, autobus, stavba, objížďka,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o