Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Dolanský most byl slavnostně uveden do provozu

pondělí, 8. července 2019, 08:07

Kompletně zrekonstruovaný Dolanský most, který převádí dopravu přes řeku Berounku pod obcemi Dolany a Chrást, byl v úterý 2. července slavnostně otevřen. Most je důležitou spojnicí mezi severním Plzeňskem a Rokycanskem a zároveň umožňuje vyhnout se přetížené dopravě v Plzni. V době oprav, kdy byl most zcela uzavřen, museli řidiči z Dolan jezdit přes Plzeň a přispívali tak ke kolonám aut na Bílé Hoře a v Jateční ulici.

Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce 203 metry dlouhého mostu začala v květnu 2018. Stavebníci snesli a nahradili původní vybavení, demontovali mostovku a vystavěli ji širší, a to včetně nového veřejného chodníku širokého 1,5 metru s 0,75 metru širokým revizním chodníkem na protější straně. Zvětšila se šířka průjezdního prostoru vozovky z původních 5,4 metru na nových 7,0 metru. V rámci stavby byly postaveny nové úložné prahy na podpěrách, nový středový pilíř a provedeny sanace železo-betonových částí mostu, jako jsou opěry, oblouky a stěnové stojky.

Stěžejní stavební práce skončily v polovině prosince 2018, následující den byl na mostě obnoven provoz. V dubnu 2019 byly za částečného omezení provozu provedeny dokončovací a sanační práce, převážně z vnější strany a spodní stavby mostu.

Napsal(a) Martin Pecuch | Foto Plzeňský kraj

Štítky Plzeň, Dolanský most, rekonstrukce,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o