Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Všechny tři opravované a uzavřené mosty v Plzni se otevřou v září

čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:42

Všechny tři mosty v Plzni, které jsou nyní kvůli opravě uzavřené, by se měly řidičům, MHD i pěším otevřít v pondělí 2. září na začátek školního roku. Novinářům to řekl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

Jde o kamenný Wilsonův most přes Radbuzu v centru města, Rooseveltův most, který spojuje centrum se čtvrtí Roudná, a také most přes Úslavu v Chrástecké ulici na Doubravce. Tento most je součástí opravy Mohylové ulice, kterou provádí kraj. "Ke svatému Jiří by se tedy také mělo začít jezdit od začátku září, ale je otázkou, kdy to tam krajská správa a údržba silnic přesně pustí, možná o něco dřív," řekl.

Rooseveltův most z konce 19. století byl v 80. letech 20. století zcela přestavěn. Jeho aktuální oprava za 25 milionů korun začala v polovině května. Původně zástupci města mysleli, že budou stačit drobnější úpravy, ale nakonec jde o větší rekonstrukci. "Vše nasvědčuje tomu, že ho stihneme otevřít 2. září. Máme tam sice jenom jeden den rezervy, neděli před otevřením, kdyby bylo špatné počasí," uvedl Vozobule. V pátek a v sobotu 30. a 31. srpna se totiž plánuje pokládat nový asfalt na křižovatku od Rooseveltovy ulice. Podle Vozobule jsou ještě problémy se schody na mostě a pilířem, ale ty se budou řešit příští rok, kdy tam má Ředitelství silnic a dálnic v plánu práce na magistrále pod mostem. "Uděláme to s nimi najednou," dodal. Pro pěší se otevře jeden chodník už v pondělí 19. srpna, druhý v září.

Více než 100 let starý Wilsonův most začalo město, pět let po jeho kompletní rekonstrukci, opravovat 1. července. Důvodem byly vytlačené dlažební kostky kvůli extrémnímu dopravní zatížení. Způsobují ho hlavně trolejbusy, které na této technické památce brzdí před semaforem. Nejde o rekonstrukci, ale o přeskládání kostek a úpravu spodní vrstvy, vše za několik milionů korun. "Opravu do konce prázdnin stihneme," řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Štítky ČR, stavby, automobilová, správa, Plzeň

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o