Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Plzeňská MHD má od září všechny autobusy nízkopodlažní

středa, 18. září 2019, 11:23

Plzeňská MHD má od září všechny autobusy nízkopodlažní, je jich víc než 120. Už nějakou dobu jsou nízkopodlažní všechny trolejbusy, tramvají je takových zatím přes 70 procent. Když městský dopravní podnik pořizuje nové tramvaje, jsou už také nízkopodlažní, takže výhledově budou plně nízkopodlažní všechny tři trakce.

Obnova vozového parku přináší kromě lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí i vyšší komfort a bezpečnost, znamená urychlení nástupu a výstupu, což snižuje dobu přepravy, řekl dnes generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) Jiří Ptáček.

"Vyřazením posledního vozu Karosa B 931 jsme dosáhli dalšího milníku plzeňské MHD, a to kompletně bezbariérové autobusové flotily," řekl. Trolejbusová trakce je stoprocentně nízkopodlažní od loňského dubna.

PMDP letos zařadily do provozu 18 nových velkokapacitních autobusů SOLARIS Urbino, čtyři dvanáctimetrové autobusy SOR, sedm velkokapacitních trolejbusů 27 Tr s trakčními bateriemi a sedm tramvají EVO2. Do konce roku ještě pořídí dvě středněkapacitní tramvaje, dva dvanáctimetrové trolejbusy a čtyři dvanáctimetrové autobusy.

"Plzeňští cestující mají k dispozici jeden z nejmodernějších vozových parků MHD v ČR. Všechny nově pořizované vozy už jsou jen nízkopodlažní a splňují nejvyšší nároky na bezpečnost, kvalitu a ekologii provozu," uvedl šéf představenstva městské firmy Roman Zarzycký.

PMDP měly loni čistý zisk přes 90 milionů korun a obrat 1,5 miliardy Kč. Provozují 49 linek s délkou přes 585 kilometrů. Všechny trakce s 562 řidiči přepravily 115,5 milionu cestujících, předloni 110 milionů. Nejvíce převezly autobusy (41,7 milionu), o něco méně tramvaje a trolejbusy. Všechna vozidla najela 15,1 milionu kilometrů, meziročně o 2,5 procenta více. Firma měla 340 vozidel, meziročně o tři více, z toho 124 autobusů, 116 tramvají a 100 trolejbusů.

Napsal(a) ČTK | Foto PMDP

Štítky ČR, MHD, správa, Plzeň

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o