Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Plzeňská Drbna

Fotbal, hokej a házená přispějí do rozpočtu Plzně z prodeje hráčů

neděle, 19. května 2019, 11:17

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň bude v následujících čtyřech letech odvádět městu peníze z prodeje svých hráčů. K memorandu, které podepsal s vedením města, se připojili také extraligoví plzeňští hokejisté a házenkáři. Výše sumy bude závislá na tom, jak se bude dařit práce s mládeží, půjde o řády statisíců korun, řekl ředitel fotbalového klubu Adolf Šádek.

FC Viktoria se zavázala, že bude dávat jedno procento z čisté přestupní ceny každého hráče, který byl registrován mezi 6. a 18. rokem věku po dobu minimálně jednoho roku v registračním systému Fotbalové asociace ČR a který přestoupil do jiného českého nebo zahraničního klubu. Stejné procento dají do městské kasy také hokejisté HC Plzeň 1929, kluby Házená Plzeň a DHC Plzeň pak tři procenta. Město podle primátora Martina Baxy (ODS) peníze použije výhradně pro rozvoj a výchovu talentovaných dětí a mládeže a handicapované sportovce. V Plzni už fungují úspěšně několik let fotbalová, hokejová a házenkářská akademie, které podporuje město i kraj.

"Jsem přesvědčený, že teď začne fotbalová akademie sklízet ovoce. Suma do rozpočtu města se bude každý rok zvyšovat. Budeme přispívat co nejvíce, aby se vložené peníze vracely," řekl Šádek. Ve fotbalové akademii je dnes přes 250 dětí a pracuje tam téměř 40 trenérů. Podle Šádka funguje dobře a je o ní obrovský zájem. "Mohli bychom mít dvojnásobné počty akademiků, ale na to nejsou prostory. A navíc v jednotlivých věkových kategoriích vždycky můžeme mít jen zhruba 20 sportovců. Proto si vybíráme jen ty nejlepší, což je účelem akademií," řekl. Podle Šádka je dobře, že se v této hektické době, kdy je stále méně času, vracíme k dřívějším tréninkovým střediskům mládeže, které fungovaly velmi dobře. Dětem se dostává větší podpory a mají možnosti, které před pár lety nebyly.

FC Viktoria Plzeň teď buduje v tréninkovém centru v Luční ulici na Roudné páté tréninkové hřiště vedle současné osvětlené plochy s umělou trávou. Půjde o neosvětlenou plochu za zhruba deset milionů korun, kterou celou uhradí klub. Další travnatá tréninková plocha pro nejmenší děti vznikla naproti vjezdu do areálu, také na pozemku pronajatém od města. "Máme více a více dětí a nemáme kde hrát. I poté, co budou nové plochy hotové, tak nám to nebude stačit," uvedl Šádek. Klub si musí pronajímat další hřiště ve čtyřech obcích v okolí Plzně, kam jezdí na tréninky i zápasy. Cílem je mít všechna hřiště vlastní a muset dojíždět minimálně.

V týmech do 18 let včetně dívčích má dnes Viktorka zhruba 480 dětí a mládežnických sportovců.

Napsal(a) ČTK | Foto FC Viktoria Plzeň/Martin Skála

Štítky ČR, správa, fotbal, hokej, házená, Plzeň, AUDIO

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o